Full HD je označení pro rozlišení obrazovky. To se udává v pixelech a pro Full HD je to konkrétně 1920 x 1080 pixelů. U levnějších televizí pak najdete většinou HD ready, které má rozlišení jen 1366 x 768 pixelů.

Které rozlišení je tedy lepší? To záleží hlavně na tom, co budete na své televizi sledovat. Podle mého názoru je sice Full HD určitě lepší a detailnější, ale jeho plného potenciálu využijete pouze pro sledování filmů ve Full HD, které dnes koupíte na drahých discích Blu-Ray a samozřejmě je také musíte přehrávat v Blu-Ray přehrávači, běžný DVD přehrávač nestačí.

Televize s Full HD ale mají obvykle tzv. upscaling, což je převod běžného signálu (například filmu na DVD) do Full HD, a díky tomu také využijete svou Full HD televizi. Pro běžné sledování televizního a satelitního příjmu si ovšem vystačíte s HD televizí.

Jsou filmy v rozlišení Full HD opravdu tak skvělé? Ten rozdíl ve kvalitě obrazu určitě poznáte a uvidíte, ale zase tak velký skok oproti běžnému DVD, které má také dobrou kvalitu, to není. Blu-Ray disky jsou navíc dražší, takže tuto variantu doporučujeme spíše pro opravdové filmové labužníky.

Pokud ale máte televizi s větším displejem (např. 50″ a více), určitě pro vás bude větší rozdíl při sledování běžného filmu z DVD a filmu ve Full HD z Blu-Ray. Full HD se již ale postupně stává běžnou součástí u nových modelů větších televizí, pouze základní řady Full HD nemají.

Tagged with:
 

2 Responses to Co je to Full HD? Jaké rozlišení televize?

  1. je to jinak napsal:

    Clanek je chybny, full hd je produkt marketingu a neznamena vubec nic a lze ho nalepit na cokoli. Logo HD Ready je certifikat, ktery mohou pouzivat jen vyrobky jenz prosli prislusnou certifikaci. Tento certifikat informuje, ze televizor splnuje nejake minimalni pozadavky nejen na rozliseni. Krome toho existuje i certifikat HD Ready 1080p.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*